Минуле та сьогодення: розвиток та процвітання

      Історія навчального закладу починається з далекого 1964 року, коли у таврійські степи прийшла дніпровська вода. Бурхливий розвиток меліорації викликав потребу у фахівцях провідного профілю агрономів по зрошенню та гідротехніків.

       На вирішення цієї проблеми були направлені Постанова Ради Міністрів СРСР від 23 червня 1964 року та наказ Міністерства сільського господарства УРСР від 13 серпня 1964 року про створення сільськогосподарського технікуму.

Технікум будувався  на околиці села Антонівка прискореними темпами практично на пустирищі. Ще не були побудовані  навчальні корпуси, гуртожитки, а вже проведений перший набір студентів (1966 рік), які навчалися приміщенні Антонівської восьмирічної школи.


   За роки існування технікум неодноразово проходив реорганізацію і змінював відомче підпорядкування. У 1997 році Скадовський радгосп-технікум був підпорядкований Міністерству сільського господарства України  і реорганізований у Скадовський сільськогосподарський технікум. 

   У 1997 році на підставі наказу Міністерства сільського господарства і продовольства України № 120 від 17 червня 1997 року був ліквідований як юридична особа і увійшов до складу ХДАУ на правах структурного підрозділу.

    Згідно з ліцензією на надання освітніх послуг серія АА № 529219 від 10 березня 2010 року технікум є вищим навчальним закладом освіти І рівня акредитації і готує молодших фахових бакалаврів зі спеціальності «Агрономія».

     2 лютого 2020 р. навчальний заклад знову змінює свою назву  Скадовський технікум ДВНЗ “Херсонський державний аграрний університет” на  ВСП “Скадовський аграрний фаховий коледж ХДАЕУ”, який на сьогодні є провідним начальним закладом Півдня України по підготовці агрономічних кадрів.

     Навчальний процес проводиться у двох корпусах, у яких обладнанні 15 профільних лабораторій і 16 кабінетів. 


Педагогічний склад становить 27 осіб, серед них двоє викладачів нагородженні нагрудним знаком МОН України "Відмінник освіти", 2 викладача – методиста, 8 осіб мають вищу кваліфікаційну категорію, 10 викладачів у минулому були випускниками навчального закладу. На даний час коледж здійснює підготовку фахових молодших бакалаврів за І рівнем акредитації спеціальності 201 "Агрономія" з ліцензованими обсягами відповідно 125 осіб. Якісний склад педагогічних працівників, стан методичного забезпечення і матеріально-технічної бази, дозволяють вести підготовку фахівців на рівні сучасних вимог у відповідності з галузевими стандартами освіти. Прикладом цього є успішне проходження коледжем планової акредитаційної експертизи у 2019 році та чергової атестації педагогічних працівників, які підтвердили високий статус навчального закладу та рівень кваліфікації викладацького складу.

За свої майже 60 років коледж пройшов славний шлях розвитку і став одним із провідних навчальних закладів системи аграрної освіти.

У освітньому закладі  є традицією проводити відкриті виховні заходи, присвячені пам‘ятним датам історії нашої держави та рідного краю, зустрічі з видатними людьми, ветеранами праці. Частими гостями коледжу бувають народні депутати України, академіки, священики, керівники Міністерства аграрної політики України та Міністерства освіти і науки України.

На базі коледжу проводяться міжнародні і обласні семінари, регіональні наради і конкурси, що позитивно впливає на його загальний імідж.

За останні роки суттєво змінилася загальна направленість роботи дирекції коледжу  і педагогічного колективу. Їхніми зусиллями проведено комплекс заходів по благоустрою території навчального закладу.


       Коледж з любов’ю уквітчаний чудовими квітами, декоративними кущами, могутніми деревами, які ніби обіймають заклад з усіх боків. Тут так добре навчатися і милуватися природою південного краю!

     Матеріальна база  - гарна, достойна, вона не лише збережена у дбайливих зусиллях колективу,але й примножена,зокрема енергійною працею директора – І.Л.Гончарського, патріота-випускника цього навчального закладу, для нього вона – alma-mater!

       Епіцентром життєтворчості, історичної пам’яті та майбутніх звершень aстав краєзнавчий музей, духовною домінантною, є капличка Іоанна Хрестителя Української православної церкви, яка була посвячена в листопаді 2017 року благочинним Скадовського району протоієреєм Миколою.


     «Скадовський аграрний фаховий коледж Херсонського державного аграрно-економічного  університету» в третьому тисячолітті впевнено крокує вперед і виконує своє головне призначення - готує гідну молоду зміну спеціалістів сільськогосподарського виробництва і свідомих громадян незалежної України.

Нові методи і форми організації навчально-виховної роботи серед студентської молоді наповнили  життя у коледжі  новаторським, інноваційним і цікавим змістом